نداشتن رابطه با ايران به ضرر آمريکا است پايگاه اطلاع رسانی و خبری

 نداشتن رابطه با ايران به ضرر آمريکا است

شماره خبر : 37    مشاهده : 13 مرتبه    گروه : سیاسی    انتشار : 13/12/1387  ساعت : 19:33


فلينت لورت، استاد روابط بين الملل دانشگاه دولتي پنسيلوانياي آمريکا روز يکشنبه با انتشار مقاله اي در پايگاه خبري "ريس فور ايران" ، خاطر نشان ساخت که نداشتن رابطه با ايران به ضرر آمريکا است.

   لورت با اعتراف به قدرت گرفتن جمهوري اسلامي ايران و افول قدرت ايالات متحده در منطقه خاورميانه مي نويسد: ظهور حزب الله و حماس به عنوان بازيگران سياسي در منطقه، عقب نشيني اسراييل از غزه ، درگيري هاي بعدي اسراييل با لبنان و غزه و تغيير ساختاري بازار انرژي در جهان، همگي نشانه هاي کاهش قدرت و نفوذ آمريکا است.
وي تصريح کرد : ما معتقديم که پس از انتخاب محمود احمدي نژاد به رياست جمهوري اسللامي ايران در سال 2005، اين کشور توانست با استفاده از اين مزيت ها، موقعيت خود در منطقه را تحکيم بخشد.
فلينت لورت سپس با تاکيد بر ضرورت تلاش آمريکا براي ايجاد رابطه با ايران مي نويسد: ايالات متحده اگر به دنبال هر نوع پيشرفتي در روابط اعراب و اسراييل، استقرار ثبات در عراق و افغانستان و يا تضمين بازار نفت و گاز جهاني است، بايد به رابطه با ايران فکر کند. اما ايران نه تنها بهبود رابطه با آمريکا به هر قيمتي را نمي پذيرد، بلکه مي خواهد ساختاري جامع از روابط ميان دو کشور ترسيم شود که در آن منافع امنيتي ايران، نقش منطقه اي اين کشور و عادي سازي روابط بين المللي به رسميت شناخته شود.
استاد دانشگاه آمريکايي پنسيلوانيا در پايان پيشنهاد کرد که کاخ سفيد رويکردي مبتني بر پايبندي به تعهدات خود در قرارداد الجزاير در پيش بگيرد و از دخالت در امور داخلي ايران خودداري نمايد.

 

 
چاپ خبر : چاپ

 

 


نظرات کاربران :


news2.esfahanhost.com

کليه حقوق اين سايت برای اصفهان هاست محفوظ است

حق تکثير اين برنامه متعلق به ( اصفهان هاست ) ميباشد